Opěrné zdi

Pro provádění železobetonových svislých konstrukcí máme vlastní stěnové bednění MEVA – Startec. Disponujeme cca 250 m2 tohoto kvalitního bednění skladovaného, udržovaného a ošetřovaného v krytém prostoru.

Systémové bednění MEVA pro opěrné zdi je tvořeno dílci z kovových rámů a formovací plochy. Bednící zámek a jeho pětibodové uložení zajišťuje, že se dílce dokonale přitáhnou k sobě a perfektně se vyrovnají.

Formovací plocha je tvořena kvalitní finskou překližkou nebo alkusovou® deskou. Bednící plocha je před každým použitím důkladně očištěna a ošetřena nejlepším dostupným odbedňovacím olejem Doka-Optix. Povrchová plocha betonu je rovná, skladba bednících dílců je pochopitelně viditelná. Vytvářené zdi mohou být rovné, pravoúhlé nebo v libovolném ostrém či otevřeném úhlu.

Váhově a pevnostně se jedná o bednění střední, to znamená raději s možností využití hydraulické ruky (tj.přístup nákladním vozidlem), ale s deskami lze manipulovat i ručně (cca 90 kg/deska).
Bednění převážíme nákladním automobilem s hydraulickou rukou. Proto je optimální, aby tomu byl uzpůsobený přístup na staveniště.

Co jsme schopni nabídnout:

  • provedení celého monolitického suterénu (vč. takzvané bílé vany)
  • opěrné zdi
  • perforované opěrné zdi
  • dělící a plotové zdi, monolitické podezdívky apod.
  • základové pasy
  • ostatní svislé konstrukce

Vibrování betonu ponorným vibrátorem je při naší betonáži samozřejmostí.

Bednění je pravidelně ošetřováno a skladováno v kryté hale s portálovým jeřábem v naší výrobně v Praze-Řeporyjích.